Karolina Kurkova: Pohádka o Popelce!

6. února 2010 v 22:38 | Ivča |  ! HOT NEWS INFO!
Jedna z nejbohatších Češek, uhrančivá diva a už tři měsíce také sexy máma. Pětadvacetiletá Karolina Kurková dopsala další kapitolu své soukromé pohádky o Popelce. Vytáhlá dívka z Děčína, jež se během pár let zařadila mezi nejžádanější modelky světa, působí na řadu lidí jako zjevení. Návrhář Michal Kors ji dokonce označil za dítě ďáblovo. Pro své blízké je ale Karolina docela normální holka, které při za mořem chybí třeba obyčejný český chleba.

Je to pár dní, co se rodina Kurkových opět setkala se svou dcerou. Tentokrát v Tampě na slunné Floridě, kam se Karolina se svým přítelem Archiem Drurym a jejich synkem Tobinem stáhla z promrzlého New Yorku. Právě tříměsíční přírůstek rodu Kurkových byl důvodem, proč letos Karolina oželela smaženého kapra na štědrovečerním stole v Děčíně, městě, kde strávila bezmála čtrnáct let života a kam se pravidelně vrací slavit vánoční svátky.
Zběsilé tempo přehlídkových mol vystřídaly mateřské povinnosti a její denní rytmus v současnosti určuje tříhodinový interval kojení. "Říkal jsem si, že si Tobina užiju, hlavně až bude starší a budu ho moci učit různé grify z basketbalu. Během deseti dní, které jsme s nimi strávili, mě to malé dítě ale naprosto chytlo. Vůbec jsem to nečekal," svěřuje své dojmy z prvního vnoučete Josef Kurka, který dal INSTINKTU nahlédnout do rodinného alba.
Bodrý padesátník a svého času profesionální basketbalista za BK Pardubice, s nímž to dotáhl až na mistra republiky, vypráví o své dceři rád a z paměti dokáže vylovit i naprosté detaily dvanáct let starých událostí, které předurčily budoucnost slavné modelky.
Z blonďaté školačky se tehdy pomalu líhnul krásný motýl, třebaže na první pohle tahle hubená slečna příliš úžasu nevzbuzovala. "Kája byla samá ruka, samá noha. Od malička byla živější dítě. Nikdy neposeděla," vypráví sportovní matador, který v ní od dětství pěstoval týmového ducha a systematicky ji zbavoval ostychu v kolektivu ostřílených sporťáků.
"O nějakém modelingu jsme v té době neměli ani tušení," ujišťuje Josef Kurka o pravdivosti médii stokrát omílané verze, kterak se Karolině do života vloudil pořádný kus štěstí. Bez určité dávky exhibicionismu by ale zřejmě dcera neprorazila. "Karolina milovala školní divadlo. A ráda se předváděla v máminých botách nebo si hrála na princeznu. Ostatně jako každá holka," vzpomíná její tatínek.
Každá holka by se tím ovšem nedokázala uživit. Miliony, které ročně přistanou na její konto, činí z Karoliny jednu z nejlépe placených modelek světa. Třeba v roce 2007 si vydělala kulatých pět milionů dolarů (v přepočtu asi 92 milionů korun), o tři roky dříve dokonce třikrát víc.

Milánské intermezzo

Premiérové setkání se světem modelingu si odbyla ve třinácti. Hlavní zásluhu na tom měla osvícená kamarádka, která její fotografii poslala pražské agentuře hledající nové tváře prostřednictvím inzerátu v dívčím časopise. Následoval casting, z něhož Karolina vyšla jako vítěz. Tehdy ještě její rodiče zařadili zpátečku. Součástí "výhry" byla totiž nabídka absolvovat v Praze devítitýdenní modelingovou školu, jejíž rozvrh by děčínské studentce notně zamával s gymnaziální docházkou. Rodiče ale řešení našli.
Josef Kurka zkontaktoval kamarádku z módní branže Lenku Podlahovou a s její pomocí se vydal plnit dceřin sen o dům dál. Nadšená ředitelka agentury nabídla Karolině smlouvu a o půl roku později už příští hvězda přehlídkových mol a budoucí tvář značky spodního prádla Victoria's Secret zkoušela štěstí v Paříži. Raketový úspěch se nezadržitelně blížil. Měsíc po návratu z Francie se bookeři ohlásili pro změnu z Milána.
Ochranitelská náruč rodiny tehdy ještě vytvářela Karolině zázemí. Maminka jela osobně obhlédnout milánské reálie, v nichž měla její dcera po celý měsíc obcházet castingy. O nějakém zametání cestičky ale nechce její otec nic slyšet. "Dceru jsme nikam netlačili. Pochopil jsem, že dítě po mně asi nezdědilo nadání ve sportu, ale že se může stát pokračovatelem jména Kurka v jiné branži. Takže nebyl důvod jí v tom bránit, když se to takhle rozjíždělo," vysvětluje.
O pár měsíců později projevil o Karolinu zájem italský manažer Alessandro Bazzoni a odvezl si patnáctiletou dívku do Milána. Ředitelka modelingové agentury Czechoslovak Models Milada Karasová to považuje za klíčový moment v Karolínině kariéře. "V Bazzonim získala pomocnou ruku, která ji vedla, a poradila kam dál. Pro začátky v tomhle byznysu je to velký bonus," říká Karasová.
Tím si ovšem poměrně bystrá studentka uzavřela cestu k dotažení vzdělání na středoškolskou úroveň. "Nebude první ani poslední, kdo se kvůli životní šanci rozhodl pro jinou cestu," namítá Kurka. "Ona dostala vysokou školu života." Ta rozhodně nebyla nudná. S dnes už bývalým manažerem Bazzonim, který se později stal jejím přítelem, odletěla Karolina do New Yorku, kde její kariéra dostala opravdové grády.
Dívčiny přednosti brzy objevili editoři prestižního časopisu Vogue. Respektive jeho šéfredaktorka Anna Wintour, bez níž by se kdysi plachá dívka rozhodně nedostala tam, kde je nyní. Právě ta o Karolině prohlásila, že bude příští supermodelkou, a v podstatě jí tak vydláždila cestu ke hvězdám. V únoru 2001 zazářila dlouhonohá sedmnáctiletá plavovláska na obálce Vogue jako jedna z nejmladších modelek v historii časopisu.
Následovala exkluzivní smlouva s Victoria´s Secret, jejíž tváří se Karolina stala společně s modelkami Gisele Bundchen, Heidi Klum nebo Adrianou Lima. O rok později, ve věku, kdy její vrstevnice opouštěly střední školu, získala Kurková titul Modelka roku, který udělují právě časopis Vogue a stanice VH1. Další dosaženou metou se stala její fotografie v prestižním kalendáři Pirelli, v němž se objevila hned dvakrát.

Dokonalý chameleon

Jako mnohé další modelky, které touží své profesionální vystupování před kamerou zúročit i jinde než na obálce módních žurnálů, si také Karolina své ambice splnila i ve filmu.
Vedle Harveyho Keitela debutovala v romantické komedii My Sexiest Year, předloni si zahrála další vedlejší roli v akčním filmu G. I. Joe a díky tučným výdělkům se může v herectví dál zdokonalovat na Královské akademii hereckého umění v Londýně.
Myslet si, že úspěch Kurkové zaručily jen hezky našpulené rty a dlouhé nohy, je ošidné. Trochu rajcovního pelu sice dodaly povinně dokonalé míry 89 - 59 - 89, podle Milady Karasové to však nestačí. "Karolina má v sobě to, co Eva Herzigová. Otevřenost a pohodu, kterou obě vyzařují. V módní branži to dělá strašně moc. Tyhle holky se umějí prezentovat a skvěle se nabídnout klientovi."
Karolina sama se charakterizuje podobně: "Je se mnou sranda. Ale směju se hlavně sama sobě. Před kamerou jsem pořád jiná, dokážu se měnit na přání. Být smutná, být vamp, být kluk. Já jsem chameleon."
Podle Karolinina otce si dcera umí dupnout a poslední dva roky si už také může vybírat z nabídek spolupráce pouze na prestižních zakázkách.
"Má svůj názor a tvrdě si ho brání. S fotografy otevřeně diskutuje, jak bude snímek vypadat. Není to žádné koště, je profesionál," říká Kurka senior a s gustem pokračuje ve vyprávění o dceřiných kvalitách, ať se týkají její abstinence, vyhýbání se cigaretám, nebo mejdanů. V čase domácí bezstarostnosti v Děčíně si prý ale českou kuchyni neodepře.

Česká daň

Dokonalost sama, chtělo by se dodat. Odvrácenou tváří Karolinina úspěchu může být třeba závist, která občas dolehne právě na její blízké v Česku. Josef Kurka to pocítil i ve své bývalé práci. "Jednou jsem šel takhle po chodbě a něčemu se smál. Kolega mi povídá, že prý snižuju bojeschopnost. Samozřejmě narážel na to, kde je moje dcera, a že jsem tudíž za vodou. Hodně lidí její úspěch vysloveně žere a nechápe, proč chodíme s manželkou do práce, když nám přece dcera může zajistit bezstarostný život," sděluje své zkušenosti z české kotliny.
Karolina má i přes podobné výstřelky k Česku docela vřelý vztah, o čemž svědčí mimo jiné fakt, že dodnes má v Děčíně trvalé bydliště. "Beru její úspěchy jako ve sportu, Kája je jednoduše dobrá. Ať se s tím každý srovná, jak chce. Já jí budu fandit vždycky," říká otec Kurka.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 13. února 2010 v 8:39 | Reagovat

jsem ráda,že tenti blog můžu navštívit jako první, děkujííí :-)
:-*

2 Rrepair lreinc Rrepair lreinc | E-mail | Web | 29. května 2017 v 4:53 | Reagovat

We are out of bread, cheese, and sugar.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama